511HCA100M300BAG
Mfr.Part #
511HCA100M300BAG
Description
XTAL OSC XO 100.3000MHZ HCSL SMD
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Frequency :
100.3MHz
Current - Supply (Max) :
44mA
Voltage - Supply :
2.5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
0.47ns
Crystal
JESD-609 Code :
e4
Symmetry-Max :
52/48%
Operating Frequency :
100.3MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Fall Time-Max :
0.47ns
Output :
HCSL
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Stability :
±20ppm
6-SMD, No Lead
Datasheets
511HCA100M300BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511HCA100M300BAG
511HCA100M300BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD