511HBA156M250AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511HBA156M250AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ HCSL SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Series :
Si511
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency Stability :
±25ppm
Power Supplies :
2.5V
Operating Frequency :
156.25MHz
Rise Time-Max :
0.565ns
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
156.25MHz
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Symmetry-Max :
52/48%
Output :
HCSL
Packaging :
Strip
Fall Time-Max :
0.565ns
Number of Terminations :
6
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
44mA
Datasheets
511HBA156M250AAG
Skyworks Solutions, Inc. 511HBA156M250AAG
511HBA156M250AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD