511FCB148M500AAGR
Mfr.Part #
511FCB148M500AAGR
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Si511
Symmetry-Max :
52/48%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
2.5V
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Fall Time-Max :
0.8ns
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
148.5MHz
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
0.8ns
Operating Frequency :
148.5MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Max) :
23mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
511FCB148M500AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511FCB148M500AAGR
511FCB148M500AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD