511FCA48M0000BAG
Mfr.Part #
511FCA48M0000BAG
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
23mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency :
48MHz
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Datasheets
511FCA48M0000BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511FCA48M0000BAG
511FCA48M0000BAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD