511FCA32M0000AAGR
Mfr.Part #
511FCA32M0000AAGR
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Number of Terminations :
6
LVDS
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Supply Voltage :
2.5V
Operating Frequency :
32MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
32MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
23mA
Power Supplies :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
511FCA32M0000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511FCA32M0000AAGR
511FCA32M0000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD