511FCA20M0000AAG
Mfr.Part #
511FCA20M0000AAG
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
Differential/Single-Ended
Function :
Enable/Disable
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
23mA
Height - Seated (Max) :
0.071 (1.80mm)
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency :
20 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Base Resonator :
Crystal
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package :
Strip
Packaging :
Cut Tape
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Supply Voltage :
2.5 V
Absolute Pull Range (APR) :
RoHS :
Details
Datasheets
511FCA20M0000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 511FCA20M0000AAG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD