511FCA185M000AAGR
Mfr.Part #
511FCA185M000AAGR
Description
XTAL OSC XO 185.0000MHZ LVDS SMD
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
185MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
23mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
511FCA185M000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511FCA185M000AAGR
511FCA185M000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD