511FCA160M000AAGR
Mfr.Part #
511FCA160M000AAGR
Description
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
23mA
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
160MHz
Datasheets
511FCA160M000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511FCA160M000AAGR
511FCA160M000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD