511FCA160M000AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511FCA160M000AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Series :
Si511
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Output :
LVDS
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±20ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
23mA
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
160MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
511FCA160M000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 511FCA160M000AAG
511FCA160M000AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD