511FCA125M000AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511FCA125M000AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Supply Voltage :
2.5V
Frequency :
125MHz
Current - Supply (Max) :
23mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Fall Time-Max :
0.8ns
Series :
Si511
Operating Frequency :
125MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
0.8ns
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±20ppm
Symmetry-Max :
52/48%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Reach Compliance Code :
Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
2.5V