511FCA125M000AAG
Mfr.Part #
511FCA125M000AAG
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
125MHz
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
2.5V
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
2.5V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Symmetry-Max :
52/48%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Rise Time-Max :
0.8ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Function :
Enable/Disable
Fall Time-Max :
0.8ns
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
23mA
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Frequency :
125MHz