511FBA200M000BAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511FBA200M000BAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
REACH SVHC :
Unknown
Max Supply Current :
23mA
Operating Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Strip
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Load Capacitance :
15pF
Output :
LVDS
Frequency :
200MHz
Max Duty Cycle :
52 %
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Termination :
SMD/SMT
Frequency Stability :
±25ppm
Type :
XO (Standard)
Published :
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Number of Pins :
6
Weight :
50.008559mg
Height :
1.27mm
Series :
Si511
Factory Lead Time :
6 Weeks
Depth :
3.2mm
Datasheets
511FBA200M000BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511FBA200M000BAG
Description:
The Silicon Labs 511FBA200M000BAG is an XTAL OSC XO 200.0000MHz LVDS SMD oscillator. It is a low-voltage differential signaling (LVDS) oscillator with a frequency of 200.0000MHz. It is a surface-mount device (SMD) and is designed for use in a wide range of applications.
Features:
• Frequency: 200.0000MHz
• Low-voltage differential signaling (LVDS)
• Surface-mount device (SMD)
• Low power consumption
• High stability and accuracy
• RoHS compliant
Applications:
The Silicon Labs 511FBA200M000BAG is suitable for a wide range of applications, including:
• Networking and communications
• Automotive
• Industrial
• Medical
• Aerospace and defense
• Consumer electronics
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD