511FBA150M000BAGR
Mfr.Part #
511FBA150M000BAGR
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
2.5V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Base Resonator :
Crystal
Number of Terminations :
6
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
23mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
Si511
Power Supplies :
2.5V
Output :
LVDS
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency :
150MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
150MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
511FBA150M000BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511FBA150M000BAGR
511FBA150M000BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD