511FBA148M500AAG
Mfr.Part #
511FBA148M500AAG
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Weight :
186.029571mg
Operating Supply Voltage :
2.5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
LVDS
Depth :
5mm
Number of Pins :
6
Frequency :
148.5MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Max Duty Cycle :
52 %
Mount :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
Series :
Si511
Height :
1.8034mm
Frequency Stability :
±25ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Load Capacitance :
15pF
Published :
Type :
XO (Standard)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Max Supply Current :
23mA
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
511FBA148M500AAG
Skyworks Solutions, Inc. 511FBA148M500AAG
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD