511FBA148M000BAG
Mfr.Part #
511FBA148M000BAG
Description
XTAL OSC XO 148.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Operating Frequency :
148MHz
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Crystal
Rise Time-Max :
0.8ns
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
2.5V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
4 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
6-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
148MHz
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.8ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Si511
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
23mA
Symmetry-Max :
52/48%
Datasheets
511FBA148M000BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511FBA148M000BAG
511FBA148M000BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD