511FBA144M000CAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511FBA144M000CAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency :
144 MHz
Operating Supply Voltage :
2.5 V
Packaging :
Reel
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
RoHS :
Details
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
Si511
Output :
LVDS
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Type :
Differential/Single-Ended
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Ratings :
Current - Supply (Max) :
23mA
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Datasheets
511FBA144M000CAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511FBA144M000CAGR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD