511FBA106M250BAGR
Mfr.Part #
511FBA106M250BAGR
Description
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVDS SMD
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Frequency :
106.25MHz
Supply Voltage :
2.5V
Max Supply Current :
23mA
Frequency :
106.25MHz
Type :
XO (Standard)
Operating Supply Voltage :
2.5V
Voltage - Supply :
2.5V
Number of Terminations :
6
JESD-609 Code :
e4
Number of Pins :
6
Load Capacitance :
15pF
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Weight :
50.008559mg
Depth :
3.2mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
1.27mm
Published :
LVDS
Max Duty Cycle :
52 %
Mount :
Datasheets
511FBA106M250BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511FBA106M250BAGR
511FBA106M250BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD