511FBA000185BAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511FBA000185BAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 185.0000KHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
185kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
6 Weeks
Series :
Si511
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
LVDS
Current - Supply (Max) :
23mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Type :
XO (Standard)
Datasheets
511FBA000185BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511FBA000185BAGR
511FBA000185BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD