511FAA65M0000BAGR
Mfr.Part #
511FAA65M0000BAGR
Package / Case
5 mm x 3.2 mm
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
100 PPM
Output Format :
LVDS
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency :
65 MHz
Series :
Si511
Ratings :
Current Rating :
19 mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Max) :
23mA
Package / Case :
5 mm x 3.2 mm
Operating Supply Voltage :
2.5 V
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Length :
5 mm
Type :
Differential/Single-Ended
Voltage - Supply :
2.5V
Output :
LVDS
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Resonator :
Crystal
Load Capacitance :
15 pF
Width :
3.2 mm
Height :
1.17 mm
Packaging :
Reel
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
511FAA65M0000BAGR
Introducing Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511FAA65M0000BAGR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Package / Case:5 mm x 3.2 mm, Type:Differential/Single-Ended, Output:LVDS, Mounting Type:Surface Mount, 511FAA65M0000BAGR pinout, 511FAA65M0000BAGR datasheet PDF, 511FAA65M0000BAGR amp .Beyond Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511FAA65M0000BAGR ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. 511FAA65M0000BAGR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD