511ECA100M000AAGR
Mfr.Part #
511ECA100M000AAGR
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
XO (Standard)
Qualification Status :
Not Qualified
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
2.5V
6 Weeks
Operating Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Number of Terminations :
6
Frequency :
100MHz
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
2.5V
Power Supplies :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
43mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA