511EBB125M000AAG
Mfr.Part #
511EBB125M000AAG
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Silicon Labs
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
LVPECL
Current - Supply (Max) :
43mA
Tape and Reel (TR)
Symmetry-Max :
52/48%
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Rise Time-Max :
0.565ns
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Fall Time-Max :
0.565ns
Frequency :
125MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
125MHz