511ACA72M0000AAG
Mfr.Part #
511ACA72M0000AAG
Description
XTAL OSC XO 72.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Qualification Status :
Not Qualified
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
72MHz
Power Supplies :
3.3V
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Current - Supply (Max) :
43mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Number of Terminations :
6
Frequency Stability :
±20ppm
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
72MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
511ACA72M0000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 511ACA72M0000AAG
511ACA72M0000AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD