511ACA148M500AAGR
Mfr.Part #
511ACA148M500AAGR
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Current - Supply (Max) :
43mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
148.5MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
6
Operating Frequency :
148.5MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Power Supplies :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Base Resonator :
Crystal
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Datasheets
511ACA148M500AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511ACA148M500AAGR
511ACA148M500AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD