511ACA100M000CAG
Mfr.Part #
511ACA100M000CAG
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Stock
19
In Stock :
19
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
43mA
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Voltage - Supply :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Datasheets
511ACA100M000CAG
Skyworks Solutions, Inc. 511ACA100M000CAG
511ACA100M000CAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD