511ACA100M000AAGR
Mfr.Part #
511ACA100M000AAGR
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Series :
Si511
Supply Voltage :
3.3V
LVPECL
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
43mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
100MHz
Operating Frequency :
100MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Symmetry-Max :
52/48%
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
0.565ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±20ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Fall Time-Max :
0.565ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Datasheets
511ACA100M000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511ACA100M000AAGR
511ACA100M000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD