511ACA100M000AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511ACA100M000AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Reach Compliance Code :
Compliant
Output :
LVPECL
Fall Time-Max :
0.565ns
Type :
XO (Standard)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
43mA
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
6 Weeks
Rise Time-Max :
0.565ns
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
100MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Symmetry-Max :
52/48%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
100MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±20ppm
Series :
Si511
Datasheets
511ACA100M000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 511ACA100M000AAG
511ACA100M000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD