511ABB25M0000AAG
Mfr.Part #
511ABB25M0000AAG
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVPECL
Frequency :
25MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
43mA
Symmetry-Max :
52/48%
JESD-609 Code :
e4
Fall Time-Max :
0.565ns
Output :
LVPECL
Operating Frequency :
25MHz
Function :
Enable/Disable
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Rise Time-Max :
0.565ns
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
±25ppm
Supply Voltage :
3.3V
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
XO (Standard)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Datasheets
511ABB25M0000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 511ABB25M0000AAG
511ABB25M0000AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD