511ABA62M5000AAGR
Mfr.Part #
511ABA62M5000AAGR
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ LVPECL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
62.5MHz
Function :
Enable/Disable
Number of Terminations :
6
Operating Frequency :
62.5MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
43mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power Supplies :
3.3V
Datasheets
511ABA62M5000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511ABA62M5000AAGR
511ABA62M5000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD