511ABA250M000AAGR
Mfr.Part #
511ABA250M000AAGR
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVPECL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Pbfree Code :
yes
Rise Time-Max :
0.565ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
250MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
LVPECL
Fall Time-Max :
0.565ns
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
43mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Supply Voltage :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
250MHz
Symmetry-Max :
52/48%
XO (Standard)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Published :
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Datasheets
511ABA250M000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511ABA250M000AAGR
511ABA250M000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD