511ABA200M000AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511ABA200M000AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Termination :
SMD/SMT
Published :
Frequency :
200MHz
Number of Terminations :
6
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Output :
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Frequency :
200MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.8034mm
Max Duty Cycle :
52 %
Qualification Status :
Not Qualified
Max Supply Current :
43mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Series :
Si511
Mount :
Surface Mount
Number of Pins :
6
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±25ppm