511ABA148M500AAG
Mfr.Part #
511ABA148M500AAG
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Surface Mount
Max Supply Current :
43mA
Max Duty Cycle :
52 %
Load Capacitance :
15pF
Function :
Enable/Disable
Published :
Weight :
186.029571mg
Frequency :
148.5MHz
Number of Pins :
6
Mount :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Strip
Operating Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Height :
1.8034mm
Datasheets
511ABA148M500AAG
Skyworks Solutions, Inc. 511ABA148M500AAG
511ABA148M500AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD