511ABA133M333BAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511ABA133M333BAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 133.3330MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Series :
Si511
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
6
Output :
LVPECL
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±25ppm
Qualification Status :
Not Qualified
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Strip
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Power Supplies :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Max) :
43mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
3.3V
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
133.333MHz
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
133.333MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
511ABA133M333BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511ABA133M333BAG
511ABA133M333BAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD