511AAA156M250BAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511AAA156M250BAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Surface Mount :
yes
Series :
Si511
Rise Time-Max :
0.565ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage :
3.3V
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
156.25MHz
Current - Supply (Max) :
43mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Base Resonator :
Crystal
Number of Terminations :
6
Power Supplies :
3.3V
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency :
156.25MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Symmetry-Max :
52/48%
Factory Lead Time :
6 Weeks
Fall Time-Max :
0.565ns
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
511AAA156M250BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511AAA156M250BAGR
511AAA156M250BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD