510JCA250M000AAGR
Mfr.Part #
510JCA250M000AAGR
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Pbfree Code :
yes
Fall Time-Max :
0.8ns
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
1.8V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
XO (Standard)
Rise Time-Max :
0.8ns
Supply Voltage :
1.8V
JESD-609 Code :
e4
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Frequency :
250MHz
Symmetry-Max :
52/48%
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
250MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
23mA
Frequency Stability :
±20ppm
Datasheets
510JCA250M000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 510JCA250M000AAGR
510JCA250M000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD