510JCA212M500BAG
Mfr.Part #
510JCA212M500BAG
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
15pF
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Compliant
Operating Supply Voltage :
1.8V
Output :
LVDS
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
23mA
Frequency :
212.5MHz
Datasheets
510JCA212M500BAG
Skyworks Solutions, Inc. 510JCA212M500BAG
510JCA212M500BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD