510JCA156M250AAGR
Mfr.Part #
510JCA156M250AAGR
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Oscillators
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
156.25MHz
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.8ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
LVDS
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Symmetry-Max :
52/48%
Frequency Stability :
±20ppm
Rise Time-Max :
0.8ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
23mA
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Frequency :
156.25MHz
Supply Voltage :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
510JCA156M250AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 510JCA156M250AAGR
510JCA156M250AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD