510ABA000185AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
510ABA000185AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 185.0000KHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Series :
Si510
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
LVPECL
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Frequency :
185kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
43mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Datasheets
510ABA000185AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 510ABA000185AAGR
510ABA000185AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD