51-CBSF-1.5X2.0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
51-CBSF-1.5X2.0
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
RF SHIELD 1.5" X 2" THROUGH HOLE
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Length - Overall :
2.000 50.80mm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Height - Overall :
0.500 12.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Shield, 2-Piece
Width - Overall :
1.500 38.10mm
Mounting Type :
Through Hole
Series :
50-CBS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Ventilation :
Non-Vented
Datasheets
51-CBSF-1.5X2.0
Shield, 2-Piece 0.500 12.70mm 1.500 38.10mm Through Hole 2.000 50.80mm Non-Vented 50-CBS
51-CBSF-1.5X2.0 Overview
51-CBSF-1.5X2.0 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Through Hole value
50-CBS
51-CBSF-1.5X2.0 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
51-CBSF-1.5X2.0 RF Shields applications.
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC