50M100150J035
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
50M100150J035
Manufacturer
Essentra Components
Description
HEX UNSLOTTED BOLT, M10 X 1.5 TH
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Drive Type :
Hex Socket
Product :
Screws
Length :
35 mm
Product Status :
Active
Material :
Nylon
Head Diameter :
0.630 (16.00mm)
Series :
MicroPlastics
Features :
Screw Head Type :
Hex Head
Head Height :
Length - Overall :
1.673 (42.50mm)
Package :
Bulk
Type :
Machine Screw
Plating :
Color :
Natural
Base Product Number :
50M100150
RoHS :
Details
Thread Size :
M8 x 1.25
Length - Below Head :
1.378 (35.00mm)