50KESS6BFPW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
50KESS6BFPW
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KES 50A 1S NUT WYE 520VAC 50HZ
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Base Product Number :
50KESS6B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Current :
52 A
Mounting Type :
Chassis Mount
Package :
Box
Approval Agency :
CSA, UL
Termination Style :
Threaded Post (M6)
Frequency - Operating :
50/60Hz
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Voltage - Rated AC :
520V
Configuration :
Single Stage
Series :
KES
Datasheets
50KESS6BFPW
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH