50KEBS6BFPDHM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
50KEBS6BFPDHM
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEB 50A 1S NUT DELTA 520VAC
Stock
15
In Stock :
15
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Termination Style :
Threaded Post (M6)
Voltage - Rated DC :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Approval Agency :
CSA, UL
Series :
KES
Configuration :
Single Stage
Package :
Box
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Voltage - Rated AC :
520V
Inductance :
Mounting Type :
Chassis Mount
Current :
50 A
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Frequency - Operating :
50 ~ 60Hz
Datasheets
50KEBS6BFPDHM
TE Connectivity Corcom Filters 50KEBS6BFPDHM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH