506WLSM0R70KT619T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
506WLSM0R70KT619T
Manufacturer
American Technical Ceramics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 700NH 619MA 320MOHM SM
Manufacturer :
American Technical Ceramics
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
619mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.127Lx0.080W 3.23mmx2.03mm
HTS Code :
Construction :
Rugged
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Type :
Wirewound
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Nonstandard
Max DC Current :
619mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case/Size Code :
Height :
2.67mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.105 2.67mm
Depth :
2.03mm
Inductance :
700nH
Material - Core :
Iron Powder
Test Frequency :
1MHz
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Military Standard :
Not
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
320mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
506WLS
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Datasheets
506WLSM0R70KT619T
American Technical Ceramics 506WLSM0R70KT619T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD