5022R-561H
Mfr.Part #
5022R-561H
Description
FIXED IND 560NH 1.645A 135 MOHM
Material - Core :
Phenolic
Height :
5.84mm
Published :
Current Rating :
1.645A
Test Frequency :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
135mOhm Max
Q Factor :
50
Inductance :
560nH
Frequency - Self Resonant :
280MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Radiation Hardening :
No
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Max DC Current :
1.645A
Tolerance :
±3%
Packing Method :
TR
Construction :
Epoxy Molded
Depth :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
5022R-561H
API Delevan 5022R-561H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD