5022R-561F
Mfr.Part #
5022R-561F
Description
FIXED IND 560NH 1.645A 135 MOHM
Construction :
Epoxy Molded
Current Rating :
1.645A
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Tolerance :
±1%
Frequency - Self Resonant :
280MHz
Test Frequency :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
135mOhm Max
Height :
5.84mm
Q Factor :
50
Depth :
6.35mm
Inductance :
560nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Max DC Current :
1.645A
Datasheets
5022R-561F
API Delevan 5022R-561F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD