5022R-473F
Mfr.Part #
5022R-473F
Description
FIXED IND 47UH 351MA 2.75OHM SMD
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, 13 INCH
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
5.84mm
Max DC Current :
351mA
Radiation Hardening :
No
DC Resistance (DCR) :
2.75Ohm Max
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Depth :
6.35mm
Current Rating :
351mA
Case/Size Code :
Inductance :
47μH
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Test Frequency :
2.5MHz
Construction :
Epoxy Molded
Q Factor :
55
Quality Factor-Min (at L-nom) :
55
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
55 @ 2.5MHz
Material - Core :
Iron
Datasheets
5022R-473F
API Delevan 5022R-473F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD