5022R-471F
Mfr.Part #
5022R-471F
Description
FIXED IND 470NH 1.75A 120MOHM SM
1 (Unlimited)
Length :
13.208mm
Q Factor :
45
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Width :
6.35mm
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Test Frequency :
25MHz
Min Operating Temperature :
-55°C
Frequency - Self Resonant :
310MHz
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Depth :
6.35mm
Current Rating :
1.75A
Shielding :
Unshielded
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Mount :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
1.75A
Height :
5.84mm
Inductance :
470nH
Q @ Freq :
45 @ 25MHz
Max DC Current :
1.75A
Datasheets
5022R-471F
API Delevan 5022R-471F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD