5022R-391J
Mfr.Part #
5022R-391J
Description
FIXED IND 390NH 1.915A 100 MOHM
Inductance :
390nH
Frequency - Self Resonant :
330MHz
Packing Method :
TR, 13 INCH
Q Factor :
45
Q @ Freq :
45 @ 25MHz
Depth :
6.35mm
Test Frequency :
25MHz
Published :
Current Rating :
1.915A
Nonstandard
Number of Pins :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Height :
5.84mm
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Max DC Current :
1.915A
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Datasheets
5022R-391J
API Delevan 5022R-391J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD