5022R-334H
Mfr.Part #
5022R-334H
Description
FIXED IND 330UH 173MA 12 OHM SMD
Fixed Inductors
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
5.1MHz
Inductance :
330μH
Height :
5.84mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Q Factor :
65
Case/Size Code :
Construction :
Epoxy Molded
Max DC Current :
173mA
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Material - Core :
Iron
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Depth :
6.35mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±3%
Current Rating :
173mA
Test Frequency :
790kHz
DC Resistance (DCR) :
12Ohm Max
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Datasheets
5022R-334H
API Delevan 5022R-334H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD