5022R-333J
Mfr.Part #
5022R-333J
Description
FIXED IND 33UH 337MA 3 OHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
337mA
Height :
5.84mm
DC Resistance (DCR) :
3Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Inductance :
33μH
Max DC Current :
337mA
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Case/Size Code :
Q @ Freq :
65 @ 2.5MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Packing Method :
TR, 13 INCH
Tolerance :
±5%
Test Frequency :
2.5MHz
Depth :
6.35mm
Radiation Hardening :
Frequency - Self Resonant :
19MHz
Terminal Shape :
J BEND
Q Factor :
65
HTS Code :
Material - Core :
Iron
Construction :
Epoxy Molded
Datasheets
5022R-333J
API Delevan 5022R-333J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD