5022R-224F
Mfr.Part #
5022R-224F
Description
FIXED IND 220UH 213MA 7.45OHM SM
Depth :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Material - Core :
Iron
DC Resistance (DCR) :
7.45Ohm Max
Q Factor :
65
Construction :
Epoxy Molded
Test Frequency :
790kHz
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Inductance :
220μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case/Size Code :
HTS Code :
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Frequency - Self Resonant :
6.2MHz
Packing Method :
TR, 13 INCH
Max DC Current :
213mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
5.84mm
Current Rating :
213mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Datasheets
5022R-224F
API Delevan 5022R-224F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD